לקבלת הצעת מחיר

השאירו את הפרטים:

  תקופת בדק

  תקופת בדק הינה תקופה אשר במהלכה חייב הקבלן לתקן ליקויים שהתגלו בנכס. תקופת  הבדק משתנה בין חלקים שונים בבניין וזאת עד לשבע שנים לאחר סיום הבניה. לאחר תקופת  הבדק מתחילה תקופת האחריות הנמשכת 3 שנים נוספות. מומלץ להיעזר ביועץ מומחה לאיתור ליקויים וניהול מו"מ מול הקבלן. דורון סטרוד בדק מבנים היא חברה העוסקת בתחום וניתן לקבל ממנה מידע רב ערך.

  תקופת בדק – מותאמת לסוג הליקוי הקיים

  תקופת בדק נקבעת על פי מהות הליקוי. הלקוח אינו חייב להוכיח כי אחריות התיקון היא עליו אבל שהוא לא גרם לו. היא קצרה יותר כאשר מדובר על אלמנטים פנימיים כמו אריחים, מסגרות, נגרות ואלומיניום ועוד. היא מתארכת כאשר מדובר על  כשל במערכות אינסטלציה ואיטום וארוכה ביותר כאשר מדובר על התפוררות חיפויים חיצוניים. קיימת רשימה מסודרת בנושא. קבלן רציני יטפל בבעיה בהקדם. כדאי להדגיש, כי כדאי לערוך בדק בית לפני הכניסה למגורים שכן במהלכו ניתן למצוא ליקויים מיידיים. עם זאת, החוק מחייב, את הקבלן לתיקון הליקויים גם לאורך השנים. תקופת האחריות מתחילה לאחר תקופת הבדק אבל נסיבות הפנייה לקבלן שונות. בעוד שבתקופת הבדק האחריות היא עליו, הרי שבתקופת האחריות חייב הלקוח להוכיח כי הליקויים נוצרו בגלל רשלנות הקבלן ולא מסיבה אחרת. עם זאת, הקבלן יהיה חייב לתקן בכל עת ליקויים הקשורים ביציבות הבניין ללא קשר לקבלת האחריות, ובנוסף, בנסיבות נוספות.

  תיקון ליקויים

  הקבלן ילמד מהלקוח על הליקויים הקיימים ויפעל לתיקונם בהקדם האפשרי. מומלץ לפנות לקבלן מיד עם גילוי הליקוי ועוד לפני שנכנסים לגור בה. בכל מקרה, כדאי לפנות אליו בשנה הראשונה לקיום הבניין כי אז הוא יהיה זמין וקשוב יותר.

  שירות מחברה מסודרת

  דורון סטרוד בדק מבנים היא חברה המתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי המלווה ביחס אישי. הוא מקיף וכולל ייעוץ סבלני, הגשת דוח מפורט, עמידה בלוח זמנים, מחירים ותנאים נוחים, ליווי ועוד. מנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים, בין היתר, מהתמחות ועיסוק בתחום, ממתן שירותים מעולים ללקוחות לאורך זמן ועוד. הם ישמחו לשרת אחרים.

  תקופת בדק בית

  תקופת בדק בית נמשכת 7 שנים. התקופה משתנה מליקוי אחד למשנהו ומותאמת למהותו. לאחריה מתחילה תקופת אחריות של 3 שנים נוספות. יש הבדלים המתייחסים להוכחת אשמת הקבלן בין שתי התקופות הנ"ל. דורון סטרוד בדק מבנים היא חברה העוסקת בתחום וניתן לקבל ממנה מידע מפורט.

  תקופת בדק בית – קבועה בחוק המכר

  תקופת בדק בית קבועה בחוק המכר אשר כל קבלן בנייה חייב לפעול לפיו. בתקופה זאת האחריות לתיקון ליקויים קיימים היא עליו אלא אם הוכח חד משמעית שהבעיה נוצרה על ידי הרוכש. ניתן למצוא הבדלים במשך הזמן עליו ניתן להתריע בפני הקבלן. כך על פי מהות הליקוי – משנתיים ועד למקסימום של 7 שנים. למרות התקנות הללו המספקות אורך תגובה לדיירים מומלץ לערוך בדק בית לפני הכניסה למגורים. הוא יכול להציף בעיות קיימות כבר כעת ולמנוע טיפול בהם בהמשך. במהלכו נבדקים אלמנטים שונים, מתקנים פנימיים ואביזרים אשר עלים התחייב הקבלן בחוזה הרכישה עם המפרט הנספח אליו. לאחר שבע שנים מתחילה תקופת האחריות. בעוד שבתקופת הבדק האחריות הגורפת הינה על הקבלן אזי בתקופת האחריות על הבעל הנכס להוכיח כי הליקויים הם באשמת הקבלן. עם זאת, הקבלן יהיה חייב לתקן בכל עת ליקויים הקשורים ביציבות הבניין, כאשר התגלתה תקלה שלא ניתן היה לגלותה בשנים הראשונות וכאשר הלקוח התריע בעבר על אי התאמה שלא טופלה.

  תיקונים על ידי צוות עובדים

  הקבלן יפעל לתיקון ליקויי בהקדם האפשרי. הוא יעשה זאת עם צוות עובדים שלו או על ידי קבלן במיקור חוץ. מומלץ לפנות לקבלן בשנה הראשונה לקיום הבניין כי אז הוא יהיה זמין וקשוב יותר. כאשר הקבלן נמנע מנטילת אחריות, אזי ניתן לתבוע אותו.

  שירות מחברה מיומנת

  דורון סטרוד בדק מבנים היא חברה המתמחה בתחום ומומלץ לקבל ממנה שירות מקצועי עם יחס אישי. הוא מקיף וכולל ייעוץ, עמידה בלוח זמנים, מחירים ותנאים נוחים, ליווי ועוד. מנהליה הינם בעלי ידע רב וניסיון עשיר המגיעים, בין היתר, מהתמחות ועיסוק בתחום, ממתן שירותים מוצלחים ללקוחות לאורך זמן ועוד. הם ישרתו בשמחה אחרים.

   

  לקבלת הצעת מחיר
  השאירו את הפרטים:

   מאמרים נוספים

   ביקורת ליקויי בניה

   ביצוע נכון וקביל משפטית לבדיקת ליקויי הבניה אופן ביצועם של איתור ליקויי הבניה והציוד בו משתמש הבודק וכן...

   קרא עוד
   פרוטוקול מסירה

   פרוטוקול מסירה הינו מסמך אותו מכינים בעת סיור הנערך בין נציג הקבלן הבונה לרוכש הנכס. מטרתו היא...

   קרא עוד
   בקר איכות בבניה

   בקרת איכות בניה בקרת איכות בניה נדרשת עבור רוכשי דירה חדשה. היא נעשית על ידי מומחים לנושא בעלי...

   קרא עוד
   בית תוכנה לקידום אתרים
   דילוג לתוכן